نوشته های مربوط به تلویزیون

مقایسه تلویزیون سونی X85K با تلویزیون سونی X80K

تلویزیون سونی X85K در کل خوب است. برای تماشای فیلم‌های SDR یا HDR در اتاق‌های تاریک عملکرد خوبی دارد زیرا رنگهای سیاه عمیق را نشان می‌دهد و یکنواختی مشکی چشمگیر دارد، اما ویژگی local dimming برای بهبود بیشتر کنتراست ندارد. برای تماشای برنامه‌های تلویزیونی و برای تماشای مسابقات در اتاق‌های پرنور عالی است، زیرا به اندازه کافی روشنایی دارد تا با نورهای اطراف مقابله کند و بازتاب خوبی دارد، اما اگر می‌خواهید در محیطی وسیع از آن استفاده کنید، زاویه دید نسبتا کمی دارد. برای بازی خوب است زیرا دارای پهنای باند HDMI 2.1 و پشتیبانی از نرخ نوسازی متغیر (VRR) برای گیمرهای کنسول است، اما از FreeSync پشتیبانی نمی کند، که برای گیمرهای PC خبر خوبی نیست.

تلویزیون سونی X80K در کل مشکلی ندارد. این تلویزیون برای تماشای برنامه های ورزشی یا تماشای برنامه های تلویزیونی در محیط وسیع، مناسب است زیرا زاویه دید وسیعی دارد و تصویر از کناره ها ثابت به نظر می رسد. همچنین دارای کنترل انعکاس مناسب و حداکثر روشنایی SDR است، بنابراین برای اتاق هایی با نورهای کم در اطراف مناسب است. با این حال، برای تماشای فیلم یا بازی در اتاق‌های تاریک مناسب به نظر نمی رسد، زیرا نسبت کنتراست نسبتا پایینی دارد و فاقد ویژگی local dimming است. عملکرد HDR آن نیز پایین تر از انتظار است زیرا دارای حداکثر روشنایی HDR نسبتا پایینی است.

تلویزیون Sony X85K برای تماشای فیلم های HDR خوب است. طیف وسیعی از رنگ‌ها را نمایش می‌دهد و به اندازه‌ای روشن می‌شود که آنها را زنده نشان دهد. رنگهای سیاه عمیق را در اتاق‌های تاریک نشان می‌دهد و یکنواختی مشکی چشمگیر را بدون شکوفایی زیاد در اطراف اشیاء روشن دارد، اما ویژگی local dimming برای بهبود بیشتر کنتراست و برجسته‌سازی‌های کوچک را ندارد.

تلویزیون Sony X80K برای تماشای فیلم‌های HDR در سطح نسبتا پایینی است. اگرچه از HDR10، Dolby Vision پشتیبانی می کند و طیف رنگی گسترده ای را نمایش می دهد، محتوای HDR خوب به نظر نمی رسد. نسبت کنتراست پایینی دارد، به این معنی که رنگهای سیاه در تاریکی، تا حدودی خاکستری به نظر می‌رسند و برای بهبود عملکرد صحنه‌های تاریک، ویژگی local dimming ندارد. همچنین، اوج روشنایی HDR پایینی دارد، به این معنی که هایلایت ها آنطور که باید ظاهر نمی شوند.

تلویزیون Sony X85K برای بازی های HDR خوب است. به لطف پهنای باند HDMI 2.1 می‌توانید بازی‌های با نرخ فریم بالا را در HDR بازی کنید، اما با بازی‌های Dolby Vision به نرخ تازه‌سازی 60 هرتز محدود می‌شود. دارای تاخیر ورودی کم و زمان پاسخگویی سریع برای بازی روان است. محتوای HDR خوب به نظر می رسد زیرا نسبت کنتراست بومی بالایی دارد و طیف گسترده ای از رنگ ها را نمایش می دهد، اما فاقد ویژگی local dimming است.

تلویزیون Sony X80K برای بازی های HDR مناسب است، اما نمی توان گفت تلویزیون ویژه ای است. تاخیر ورودی پایینی برای پاسخگویی دارد، اما زمان پاسخگویی آن مناسب است، بنابراین برخی از محتواهای سریع دارای یک دنباله تار در پشت خود هستند. متأسفانه محتوای HDR به دلیل خاکستری به نظر رسیدن رنگهای سیاه در تاریکی، یکنواختی مشکی نسبتا پایین و فقدان ویژگی local dimming، متوسط به نظر می‌رسد. همچنین، اوج روشنایی HDR نسبتا پایینی دارد، بنابراین هایلایت ها به آن خوبی که انتظار می رود، ظاهر نمی شوند.

برای مقایسه حرفه ای دو تلویزیون SONY X85K و SONY X80K اینجا کلیک کنید

سخن پایانی

در این نوشته به مقایسه دو تلویزیون 2022 از برند سونی پرداخته شد. با خرید تلویزیون 4K از بانه می توانید از قیمتهای باور نکردنی بهرمند شوید. قیمت تلویزیون در بانه به دلیل نبود واسطه مالی، نسبت به سایر نقاط کشور در سطح پایین تری قرار دارد و به همین دلیل خرید تلویزیون از بانه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. به خصوص خرید تلویزیون سونی و یا خرید تلویزیون سامسونگ، با وجود کیفیت و امکانات بسیار خوبی که دارند، در این شرایط اقتصادی پیشنهاد خوبی برای شما خواهد بود. اگر قصد خرید تلویزیون از بانه دارید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا شما را از قیمتهای روز بازار مطلع ساخته و با مشاوره های رایگان، شما را در خریدی مطمئن راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here