نوشته های مربوط به تلویزیون

مقایسه تلویزیون سامسونگ QN85B با تلویزیون سونی X90K

تلویزیون سامسونگ QN85B یک تلویزیون عالی برای اکثر مصارف است. به لطف اوج روشنایی بالا و زاویه دید خوب، تلویزیونی چشمگیر برای تماشای برنامه های تلویزیونی یا ورزش در یک اتاق روشن است. همچنین دارای کنتراست مناسب و ویژگی local dimming عالی است، بنابراین انتخاب بسیار خوبی برای تماشای فیلم با فرمت SDR یا HDR در یک اتاق تاریک است. همچنین دارای زمان پاسخگویی سریع، تاخیر ورودی کم و مجموعه ای عالی از ویژگی های بازی است که به آن کمک می کند تا به طور کلی یک تجربه بازی عالی را ارائه دهد.

تلویزیون Sony X90K برای اکثر مصارف عالی است. برای تماشای فیلم‌های SDR یا HDR عالی است زیرا رنگ سیاه عمیق را نمایش می‌دهد، رنگ‌ها را زنده به نظر می‌رساند و دارای ویژگی local dimming خوبی است، اما در اطراف اجسام روشن مقداری پراکندگی نور و شکوفایی دیده می شود. همچنین برای تماشای نمایش‌ها یا ورزش‌ها در اتاق‌های روشن با چند چراغ در اطراف خوب است، اما اگر آن را در مقابل یک پنجره روشن قرار دهید عملکرد متوسطی خواهد داشت. زاویه دید کمی دارد که باعث می‌شود تصویر از کناره‌ها شسته به نظر برسد. در نهایت، برای بازی عالی است زیرا دارای پهنای باند HDMI 2.1 برای بازی با نرخ فریم بالا، پشتیبانی از نرخ نوسازی متغیر، زمان پاسخگویی سریع و تاخیر ورودی کم برای تجربه بازی مهیج است.

تلویزیون سامسونگ QN85B یک تلویزیون بسیار خوب برای تماشای فیلم های HDR در اتاق تاریک است. نسبت کنتراست مناسب و ویژگی local dimming عالی دارد، بنابراین رنگهای سیاه در یک اتاق تاریک، سیاه به نظر می رسند و هایلایت های روشن فقط با اندکی شکوفایی خودنمایی می کنند. در HDR به طور قابل توجهی روشن است، بنابراین هایلایت های روشن آن طور که باید برجسته می شوند که اگر به یک تصویر دقیق اهمیت می دهید، این تلویزیون عالی است. طیف رنگی بسیار خوبی دارد، بنابراین محتوای HDR زنده و واقعی به نظر می رسد.

تلویزیون Sony X90K برای تماشای فیلم های HDR عالی است. رنگهای سیاه عمیق را در اتاق‌های تاریک نشان می‌دهد و ویژگی local dimming به طور کلی برای بهبود کنتراست خوب است، اما باعث می‌شود در اطراف اجسام روشن کمی شکوفایی به وجود آید. طیف گسترده ای از رنگ ها را در HDR نمایش می دهد و حجم رنگ بالایی دارد. همچنین محتوای 4k بومی را کاملاً نمایش می‌دهد و لرزش 24p را از هر منبعی حذف می‌کند که به ظاهر حرکت در فیلم‌ها کمک می‌کند.

تلویزیون Samsung QN85B یک تلویزیون عالی برای بازی در HDR است. این تلویزیون یک تجربه بازی عالی با تاخیر ورودی کم، زمان پاسخگویی سریع و مجموعه ای عالی از ویژگی های بازی ارائه می دهد. در HDR بسیار روشنایی خوبی دارد، بنابراین نقاط برجسته روشن واقعاً برجسته است و می تواند طیف رنگی گسترده ای را نمایش دهد، بنابراین بازی های با طیف رنگی گسترده را به خوبی به اجرا می گذارد. این تلویزیون کنتراست مناسبی دارد، بنابراین رنگهای سیاه در یک اتاق تاریک، سیاه به نظر می‌رسند.  ویژگی local dimming در حالت «بازی» کمی ضعیف تر است، اما همچنان مناسب است.

تلویزیون Sony X90K برای بازی های HDR بسیار خوب است. به لطف تاخیر ورودی کم، زمان پاسخگویی سریع و پشتیبانی از VRR برای تجربه یک بازی تقریباً بدون پارگی و بازی روان، پاسخگو است. همچنین از پهنای باند HDMI 2.1 برای بازی های با نرخ فریم بالا پشتیبانی می کند، اما در Dolby Vision تا نرخ 60Hz را پشتیبانی می کند. از نظر HDR، رنگ‌ها به دلیل اوج روشنایی بالا زنده به نظر می‌رسند و سیاهی عمیق را در اتاق‌های تاریک نشان می‌دهد. این تلویزیون ویژگی local dimming خوبی دارد.

برای مقایسه حرفه ای دو تلویزیون SAMSUNG Q85B و SONY X90K اینجا کلیک کنید

سخن پایانی

در این نوشته به مقایسه دو تلویزیون 2022 از برند سامسونگ و سونی پرداخته شد. با خرید تلویزیون 4K از بانه می توانید از قیمتهای باور نکردنی بهرمند شوید. قیمت تلویزیون در بانه به دلیل نبود واسطه مالی، نسبت به سایر نقاط کشور در سطح پایین تری قرار دارد و به همین دلیل خرید تلویزیون از بانه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. به خصوص خرید تلویزیون سونی و یا خرید تلویزیون سامسونگ، با وجود کیفیت و امکانات بسیار خوبی که دارند، در این شرایط اقتصادی پیشنهاد خوبی برای شما خواهد بود. اگر قصد خرید تلویزیون از بانه دارید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا شما را از قیمتهای روز بازار مطلع ساخته و با مشاوره های رایگان، شما را در خریدی مطمئن راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here