نوشته های مربوط به تلویزیون

مقایسه تلویزیون ال جی UP8000 با تلویزیون سامسونگ AU8000

تلویزیون Samsung AU8000 و تلویزیون LG UP8000 هر دو تلویزیون های خوبی با پنل های مختلف هستند. سامسونگ به دلیل پنل VA از کنتراست بسیار بالاتری برخوردار است و ال‌جی به دلیل نوع پنل IPS دارای زاویه دید وسیع‌تری است. سامسونگ انتخاب بهتری برای استفاده در اتاق‌های با نور مناسب است، زیرا بازتاب بهتری دارد و روشن‌تر می‌شود، اما هنوز برای مبارزه با تابش خیره‌کننده کافی نیست. از سوی دیگر، گیمرها باید از زمان پاسخگویی سریع ال‌جی برای حرکت نرم‌تر قدردانی کنند. همچنین از 1440p پشتیبانی می کند که سامسونگ از آن پشتیبانی نمی کند.

تلویزیون Samsung AU8000 برای تماشای فیلم در یک اتاق کاملا تاریک عالی است. نسبت کنتراست بومی بالا و یکنواختی سیاه عالی دارد، بنابراین نواحی تاریک صفحه عمیق و یکنواخت هستند، بدون شکوفایی حواس پرتی در اطراف نقاط برجسته روشن. محتوای با وضوح پایین‌تر را به خوبی ارتقا می‌دهد، که اگر مجموعه‌ای از فیلم‌ها را روی دی‌وی‌دی داشته باشید، عالی است. لرزش را از اکثر منابع حذف می‌کند. در نهایت، زمان پاسخگویی نسبتاً زیادی دارد، بنابراین لکنت بسیار کمی در عکس‌های متحرک آهسته وجود دارد.

تلویزیون LG UP8000 برای تماشای فیلم در اتاق تاریک متوسط است. نسبت کنتراست نستا پایین و یکنواختی سیاه متوسطی دارد، بنابراین رنگهای ساه در اتاق‌های تاریک، تا حدودی خاکستری به نظر می‌رسند و ویژگی local dimming برای بهبود عملکرد اتاق تاریک وجود ندارد. همچنین به دلیل زمان پاسخگویی نسبتا سریع کمی لکنت دارد. با این حال، محتوای با وضوح پایین را به خوبی ارتقا می‌دهد و می‌تواند لرزش را از همه منابع حذف کند.

تلویزیون Samsung AU8000 برای تماشای محتوای HDR مناسب است. نسبت کنتراست بومی بالا و یکنواختی سیاه عالی دارد، بنابراین رنگهای سیاه‌ در یک اتاق تاریک، عمیق و یکنواخت هستند، بدون شکوفایی حواس‌پرتی در اطراف مناطق روشن. اگرچه از HDR10 و HDR10+ پشتیبانی می‌کند، اما طیف رنگی گسترده‌ای را که برای محتوای HDR مورد نیاز است نمایش نمی‌دهد و در HDR نمی‌تواند خیلی روشن باشد، بنابراین هایلایت‌ها آنطور که باید برجسته نمی‌شوند.

تلویزیون LG UP8000 برای تماشای فیلم در HDR بسیار پایین است. نسبت کنتراست نسبتا پایینی دارد و local dimming ندارد، بنابراین سیاهی ها وقتی در تاریکی دیده می شوند، تا حدودی خاکستری به نظر می رسند. علاوه بر این، نمی‌تواند طیف رنگی گسترده‌ای را نمایش دهد، بنابراین رنگ‌های زنده، آنچنان که باید، زنده به نظر نمی‌رسند و به اندازه‌ای روشن نمی‌شود که برجسته‌سازی‌ها را به شکلی که سازنده محتوا در نظر گرفته است به نمایش بگذارد. از طرف دیگر، می تواند لرزش را از هر منبعی حذف کند.

تلویزیون Samsung AU8000 برای بازی های HDR مناسب است. تاخیر ورودی کمی برای بازی دارد، اما زمان پاسخ دهی کندی دارد و از VRR پشتیبانی نمی کند. متأسفانه، در HDR به طور کلی نمی تواند طیف رنگی گسترده ای را نمایش دهد و اوج روشنایی کمی دارد، بنابراین هایلایت ها آنطور که باید برجسته نمی شوند. کنتراست بومی بالایی دارد، اما هیچ ویژگی local dimming برای بهبود محدوده دینامیکی با محتوای HDR وجود ندارد.

تلویزیون LG UP8000 برای بازی در HDR مناسب است. تاخیر ورودی فوق‌العاده کم و زمان پاسخ‌دهی خوبی دارد، اما نرخ تازه‌سازی محدود به 60 هرتز است و از هیچ ویژگی بازی پیشرفته‌ای مانند نرخ نوسازی متغیر پشتیبانی نمی‌کند. در مورد HDR، نمی‌تواند طیف رنگی وسیعی را نمایش دهد و خیلی روشن نمی‌شود، بنابراین رنگ‌ها مقداری کسل‌کننده و بی‌صدا به نظر می‌رسند و هایلایت‌ها آنطور که سازنده محتوا در نظر گرفته است ظاهر نمی‌شود. نسبت کنتراست نسبتا پایینی دارد و local dimming ندارد و در نتیجه رنگ سیاه در تاریکی، تا حدودی خاکستری به نظر می رسد.

برای مقایسه حرفه ای دو تلویزیون LG UP8000 و SAMSUNG AU8000 اینجا کلیک کنید

سخن پایانی

در این نوشته به مقایسه دو تلویزیون 2022 از برند ال جی و سامسونگ پرداخته شد. با خرید تلویزیون 4K از بانه می توانید از قیمتهای باور نکردنی بهرمند شوید. قیمت تلویزیون در بانه به دلیل نبود واسطه مالی، نسبت به سایر نقاط کشور در سطح پایین تری قرار دارد و به همین دلیل خرید تلویزیون از بانه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. به خصوص خرید تلویزیون سونی و یا خرید تلویزیون سامسونگ، با وجود کیفیت و امکانات بسیار خوبی که دارند، در این شرایط اقتصادی پیشنهاد خوبی برای شما خواهد بود. اگر قصد خرید تلویزیون از بانه دارید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا شما را از قیمتهای روز بازار مطلع ساخته و با مشاوره های رایگان، شما را در خریدی مطمئن راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here