نوشته های مربوط به تلویزیون

مقایسه تلویزیون ال جی NANO75 با تلویزیون سونی X75K

تلویزیون LG NANO75 یک تلویزیون خوب است. این تلویزیون برای تماشای مسابقات یا نمایش در اتاقی با نور متوسط مناسب است، زیرا نمی تواند بر تابش خیره کننده زیادی غلبه کند. در یک اتاق تاریک بد به نظر می رسد، بنابراین برای تماشای فیلم در تاریکی انتخاب خوبی نیست، زیرا کنتراست نسبتا پایین، یکنواختی ضعیف مشکی دارد و ویژگی local dimming ندارد. به لطف تاخیر ورودی بسیار کم و زمان پاسخگویی مناسب، برای بازی های معمولی مناسب است، اما فاقد هر گونه ویژگی بازی پیشرفته است. متأسفانه، این تلویزیون در HDR نمی تواند طیف رنگی گسترده ای را نمایش دهد و به اندازه کافی روشن نیست که هایلایت های HDR به هیچ وجه برجسته شوند.

تلویزیون Sony Bravia X75K به طور کلی یک تلویزیون مناسب است. برای تماشای برنامه‌ها یا مسابقات در اتاقی با نور متوسط بهترین است، زیرا در تاریکی به دلیل نسبت کنتراست پایین و یکنواختی متوسط مشکی، خیلی خوب به نظر نمی‌رسد. زاویه دید وسیعی دارد، که آن را به انتخاب خوبی برای یک محیط وسیع تبدیل می کند، زیرا تصویر از کناره ها ثابت می ماند. به دلیل تاخیر ورودی کم و زمان پاسخ دهی مناسب، برای بازی خوب است، اما از هیچ ویژگی بازی پیشرفته ای پشتیبانی نمی کند.

تلویزیون LG NANO75 تجربه تماشای فیلم HDR ضعیفی را ارائه می دهد. در یک اتاق تاریک به دلیل نسبت کنتراست نسبتا پایین، یکنواختی ضعیف سیاه و عدم وجود ویژگی local dimming، خوب به نظر نمی رسد. نمی‌تواند طیف رنگی وسیعی را نمایش دهد و در HDR به طور کلی کمی ضعیف عمل می‌کند، زیرا نمی‌تواند به اندازه کافی روشن شود که نقاط برجسته روشن را نشان دهد.

تلویزیون Sony X75K برای تماشای فیلم های HDR در یک اتاق کاملا تاریک مناسب است. کنتراست نسبتا کم و یکنواختی مشکی متوسطی دارد، بنابراین قسمت‌های تاریک صفحه‌نمایش کمی روشن به نظر می‌رسند. همچنین نمی‌تواند طیف رنگی گسترده‌ای را برای محتوای HDR نمایش دهد و به اندازه کافی روشن نیست که جزئیات برجسته را در صحنه‌های روشن نشان دهد. البته، هدف سازنده محتوا را به خوبی ردیابی می کند و در HDR دارای شیب مناسبی است.

تلویزیون LG NANO75 یک تلویزیون مناسب برای بازی در HDR است. دارای تاخیر ورودی کم برای تجربه بازی خوب و همچنین زمان پاسخگویی مناسب با کمی تاری حرکت است. در محتوای HDR نمی تواند طیف رنگی گسترده ای را نمایش دهد و همچنین روشنایی بسیار زیادی ندارد. همچنین کنتراست نسبتا پایینی دارد، بنابراین هایلایت های روشن برجسته نمی شوند.

تلویزیون Sony X75K یک تلویزیون مناسب برای بازی در HDR است. دارای تاخیر ورودی کم فوق‌العاده است، تجربه بازی خوبی را تضمین می‌کند و فقط کمی تاری حرکت در پشت اجسام با حرکت سریع وجود دارد. در پخش محتوای HDR به طور کلی نمی تواند طیف رنگی گسترده ای را نمایش دهد و به اندازه کافی روشن نیست که نقاط برجسته روشن را نشان دهد.

برای مقایسه حرفه ای دو تلویزیون LG NANO75 و SONY X75K اینجا کلیک کنید

سخن پایانی

در این نوشته به مقایسه دو تلویزیون از برند سونی و ال جی پرداخته شد. با خرید تلویزیون 4K از بانه می توانید از قیمتهای باور نکردنی بهرمند شوید. قیمت تلویزیون در بانه به دلیل نبود واسطه مالی، نسبت به سایر نقاط کشور در سطح پایین تری قرار دارد و به همین دلیل خرید تلویزیون از بانه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. به خصوص خرید تلویزیون سونی و یا خرید تلویزیون سامسونگ، با وجود کیفیت و امکانات بسیار خوبی که دارند، در این شرایط اقتصادی پیشنهاد خوبی برای شما خواهد بود. اگر قصد خرید تلویزیون از بانه دارید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا شما را از قیمتهای روز بازار مطلع ساخته و با مشاوره های رایگان، شما را در خریدی مطمئن راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here