نوشته های مربوط به تلویزیون

چه بر سر تلویزیونهای 2024 سونی خواهد آمد؟

“پنل اولد جایگاهی بین تلویزیونهای 2024 سونی ندارند و تلویزیونهای 2024 باید روشنایی به اندازه 1000 تا 4000 نیت روشنایی خلق کنند”

یکی از مدیران تولید نمایشگرهای سونی در یکی از سخنرانی های خود گفته که تلویزیون اولد در میان تلویزیونهای 2024 سونی وجود نخواهد داشت و بیشترین تمرکز سونی روی نمایشگرهای Mini LED خواهد بود. اگرچه تلویزیونهای A90J، A95K، A95L که همان پنل اولد ال جی را استفاده میکردند، ظرف سه سال گذشته بهترین تلویزیوهای جهان شناخته شدند، اما سونی برای سال 2024 هیچ تلویزیون اولدی نخواهد داشت.

شرکت سونی پیشتر اعلام کرده بود که در نمایشگاه CES 2024 حضور خواهد داشت و به رونمایی از محصولات جدید خود خواهد پرداخت. اما چند هفته مانده به شروع CES 2024 اعلام کرد که در این نمایشگاه حضور نخواهد داشت و شاید تنها به برپایی یک نمایشگاه ویژه در توکیو بسنده کند. اما این حرفی که سونی در مورد اولدها گفته را نباید پشت گوش انداخت. به عبارتی دیگر، برای سونی که برای سه سال متوالی تلویزیونهای اولد آن، بهترینهای جهان شدند و الان می خواهد دست از پنل اولد بکشد، بسیار گیج کننده است.

البته ناگفته نماند از یک سو باید حرف سونی در مورد اولدها را تصدیق کنیم. زیرا کمتر کسی حاضر می شود با دانستن اینکه تلویزیون اولد احتمال پیکسل سوختگی دارد یا در محیط روشن نمی تواند بسیار خوب ظاهر شود و یا با پخش ثابت یک تصویر برای چند دقیقه جای آن تصویر روی تلویزیون باقی خواهد ماند، هزینه بسیار زیاد کند و چنین تلویزیونی را خریداری نماید. اگر قرار باشد یک تلویزیون با یک فناوری دیگر که کیفیت تصویر نزدیک به اولد و قیمت نسبتا پایین تری هم داشته باشد، در دسترس باشد، قطعا برای خرید انتخاب خواهد شد.

تلویزیون 2024 سونی در سال 2024

ظاهرا سونی در سال 2024 بیشتر روی نور پس زمینه تلویزیونهای LED حساسیت نشان خواهد داد و پرچمدارهای خودش را با بهترین نوع نور پس زمینه ارائه خواهد داد. به گفته سونی، نور پس زمینه Mini LEDهایی که قرار است سونی در تلویزیونهای پرچمدار 2024 خود استفاده کند، 30 تا 50 درصد اندازه Mini LEDهای سال گذشته خواهد بود. این یعنی مصرف برق کمتر با عملکرد همان Mini LEDهای سال گذشته. بر این اساس پردازنده تلویزیون هم برای کنترل نوردهی به قسمتهای مختلف تلویزیون، به قولی بیشتر دستش باز خواهد بود و کنترل بیشتری می تواند داشته باشد.

به احتمال زیاد سونی به دلیل هزینه های بسیار بالای تلویزیون اولد، این خط تولید را متوقف خواهد کرد، همچنانکه قیمت تلویزیونهای سونی نسبت به سایر برندها بالاتر بوده و دلیل آن نیز استفاده از بهترین امکانات برای این تلویزیونها و کیفیت خارق العاده آنهاست. با این اوصاف خرید تلویزیون سونی برای بسیاری از افراد مقرون به صرفه نبوده و رو به سمت سایر برندها از قبیل ال جی و سامسونگ می آورند.

ما هم بیش از پیش مایل هستیم تا بدانیم دلیل این حرکت سونی که از حضور در CES 2024 امتناع کرد چه بوده و چه برگ برنده ای را رو خواهد کرد. آیا سیستم نور پس زمینه جدید سونی می تواند تلویزیونهای سالهای پیش را به تلویزیونی نزدیک به اولد تبدیل کند؟ منتظر می مانیم.

منبع: techradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here