نوشته های مربوط به تلویزیون

چه تلویزیونهایی برای بازی مناسب است؟

اگر تا به حال برایتان سوال شده که آیا تلویزیون با نرخ نوسازی 100 هرتز می تواند برای بازی مناسب باشد یا خیر، و یا نرخ نوسازی 50 هرتز آیا وجود دارد یا خیر، این نوشته می تواند پاسخی صریح و روشن برای شما داشته باشد. اگر تا به حال برای اطلاع از مشخصات یک تلویزیون همانند تلویزیون سونی X85K و یا تلویزیون سونی X90L به وبسایت آنها مراجعه کرده باشید برای برخی از آنها در قسمت نرخ نوسازی آنها 100 هرتز زده شده و برای یرخی دیگر زده 120 هرتز. اما دلیل چیست؟

در حقیقت یک تلویزیون می تواند دو نرخ نوسازی را پشتیبانی کند: 120 هرتز و 60 هرتز؛ مابقی زیر مجموعه های این دو هستند. برای مثال اگر برای یک تلویزیون زده 50 هرتز، به این معنی است که تلویزیون شما برای مناطقی طراحی شده که فرمتهای گیرنده در این مناطق بر روی فرمت PAL تنظیم شده و چون این فرمت روی فرکانس 50 هرتز برودکست می شود، نیاز است تا تلویزیون از نرخ نوسازی 50 هرتز پشتیبانی کند. به همین دلیل در وبسایت برخی شرکتهای سازنده تلویزیون مثل سونی، برای بعضی مدلها نرخ نوسازی را 50 هرتز تعیین کرده اند.

به عبارتی دیگر شرکت سازنده تلویزیون خواسته تا با این کار به آن دسته از مناطق که فرستنده، سیگناها را با فرمت PAL برودکست می کند بفهماند که این تلویزیون برای مناطق شما ساخته شده و می تواند فرمت تصویری شما را هم پشتیبانی کند. ولی در حقیقت نرخ نوسازی تلویزیون 60 هرتز است و نیازی به بیان آن در وبسایت سازنده نبوده است. البته سازنده فرض را بر آن داشته که مصرف کننده از این نکته که تلویزیون تنها دو نرخ نوسازی 60 هرتز و 120 هرتز پشتیبانی می کند، مطلع است.

قضیه برای برای تلویزیونی که نرخ نوسازی آن 100 هرتز زده، دقیقا به همین منوال است. به عبارتی دیگر برای تلویزیونی که در وبسایت شرکت سازنده، نرخ نوسازی را 100 هرتز تعیین کرده اند، نرخ نوسازی واقعی تلویزیون 120 هرتز است و به همان دلیل فوق زده 100 هرتز و نباید این نرخ را برای پشتیبانی از کنسول بازی PS5 مدنظر قرار داد.

با این اوصاف نرخ نوسازی تلویزیونی که نرخ نوسازی در وبسایت سازنده 100 هرتز تعیین شده، 120 هرتز است و با خیال راحت می توانید کنسول بازی امروزی را که همان PS5 است، به آن متصل کرده و از یک بازی هیجان انگیز لذت ببرید. اگرچه اکثر تلویزیونهای 120 هرتز امروزی کاملا به روز هستند اما باید این نکته را تاکید بر آن داشت که تنها پشتیبانی از نرخ نوسازی 120 هرتز برای اجرای کامل PS5 کافی نیست و باید از پورت ارتباطی به روز HDMI که همان نسخه 2.1 این درگاه است، پشتیبانی شود.

در نهایت به اطلاع می رساند که بهترین تلویزیونهای مخصوص بازی را می توان با قیمتی بسیار مناسب تر از سایر نقاط کشور در بانه خریداری کرد و دلیل آن نیز وجود بازارچه مرزی بانه است. قیمت تلویزیون سونی و یا قیمت تلویزیون ال جی در بانه به دلیل عدم وجود واسطه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. پس اگر قصد خرید تلویزیون از بانه دارید می توانید از کارشناسان ما در ازتباط با قیمتها و راهنمایی خرید، مشاوره بگیرید تا خریدی مطمئن داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here