نوشته های مربوط به تلویزیون

مقایسه تلویزیون سونی X95K با X80K

تلویزیون سونی X80K

تلویزیون Sony X80K برای تماشای فیلم در اتاق های تاریک مناسب نیست. این تلویزیون نسبت کنتراست پایینی دارد و ویژگی local dimming ندارد، بنابراین رنگ سیاه در فضای تاریک، خاکستری به نظر می رسد. همچنین، رنگ سیاه از یکنواختی خوبی برخوردار نیست؛ به این معنی که نور پس زمینه آن تا حدودی پراکندگی نامناسبی را بر روی صفحه نمایش ارائه می دهد. تلویزیون X80K هیچ مشکلی در ارتقاء محتوای DVD و Blu-ray ندارد، اما فقط لرزش را از محتوای 24p حذف می‌کند.

Sony X80K برای تماشای برنامه های تلویزیونی بسیار خوب است. به لطف زاویه دید گسترده، تصویر از کناره ها دقیق به نظر می رسد، بنابراین انتخاب خوبی برای محیطهای وسیع است. همچنین دارای حداکثر روشنایی مناسب و کنترل بازتاب مناسب است، بنابراین برای اتاق‌هایی با نورهای کمی در اطراف مناسب است، اما در اتاق‌های بسیار روشن مشکل دارد. ویژگی خوبی که دارد این است که هیچ مشکلی در ارتقای محتوای با وضوح پایین‌تر ندارد.

تلویزیون Sony X80K برای تماشای فیلم‌های HDR ضعیف عمل می کند. اگرچه از HDR10 و Dolby Vision پشتیبانی می کند و طیف رنگی گسترده ای را نمایش می دهد، اما محتوای HDR خوب به نظر نمی رسد. نسبت کنتراست پایینی دارد، به این معنی که رنگ سیاه در محیط تاریک، خاکستری به نظر می‌رسد و برای بهبود کنتراست، ویژگی local dimming ندارد. همچنین، اوج روشنایی HDR پایینی دارد، به این معنی که هایلایت ها آنطور که باید ظاهر نمی شوند.

تلویزیون سونی X95K

تلویزیون Sony X95K برای تماشای فیلم در اتاق های تاریک عالی است. حتی با وجود اینکه نسبت کنتراست اصلی پایینی دارد، ویژگی Mini LED local dimming در عمیق‌تر کردن بیشتر رنگ‌های مشکی کار بسیار خوبی انجام می‌دهد، اما همچنان باعث روشن تر شدن اطراف اجسام روشن در صحنه‌های تاریک می‌شود. نکته مثبت این است که تلویزیون هیچ مشکلی در ارتقاء محتوای DVD و Blu-ray ندارد و لرزش 24p را از هر منبعی حذف می کند که به ظاهر حرکت در فیلم ها کمک می کند.

Sony X95K برای تماشای برنامه های تلویزیونی در اتاق هایی با نور مناسب عالی است. حتی در اتاق های بسیار روشن نیز عملکرد خوبی دارد زیرا به راحتی به اندازه کافی روشن می شود تا با انعکاس نور مقابله کند و دارای بازتاب عالی است. همچنین اگر فضای نشیمن وسیعی داشته باشید، انتخاب مناسبی است، زیرا زاویه دید مناسبی دارد که باعث می‌شود هنگام تماشا از کناره ها، تصویر با کیفیت به نظر برسد. اگر محتواها را از یک دستگاه که با کابل به تلویزیون متصل شده، تماشا می‌کنید مشکلی در ارتقاء محتوا ندارد و اگر برنامه‌های خود را stream می‌کنید، پلتفرم Google TV کاربر پسند است.

این تلویزیون برای تماشای فیلم های HDR چشمگیر است زیرا دارای ویژگی local dimming عالی است که به آن کمک می کند رنگ های سیاه را عمیق نشان دهد، اما در اطراف اجسام روشن، روشنایی بیشتری به چشم می خورد. همچنین دارای حداکثر روشنایی HDR باورنکردنی است که به اندازه کافی برای برجسته کردن نقاط برجسته روشنایی دارد و طیف وسیعی از رنگ‌ها را در HDR نمایش می‌دهد که زنده به نظر می‌رسند.

برای مقایسه حرفه ای دو تلویزیون X80K و X95K اینجا کلیک کنید

سخن پایانی

در این نوشته به مقایسه دو تلویزیون 2022 از برند سونی پرداخته شد. با خرید تلویزیون 4K از بانه می توانید از قیمتهای باور نکردنی بهرمند شوید. قیمت تلویزیون در بانه به دلیل نبود واسطه مالی، نسبت به سایر نقاط کشور در سطح پایین تری قرار دارد و به همین دلیل خرید تلویزیون از بانه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. به خصوص خرید تلویزیون سونی و یا خرید تلویزیون ال جی، با وجود کیفیت و امکانات بسیار خوبی که دارند، در این شرایط اقتصادی پیشنهاد خوبی برای شما خواهد بود. اگر قصد خرید تلویزیون از بانه دارید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا شما را از قیمتهای روز بازار مطلع ساخته و با مشاوره های رایگان، شما را در خریدی مطمئن راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here