نوشته های مربوط به تلویزیون

نحوه شناسایی تلویزیون های تقلبی شیائومی

تلویزیونهای شیائومی همانند تلفنهای همراه این برند، توانسته اند تا به امروز که مدت زیادی از ورودشان به بازار نمی گذرد، مخاطبان و طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کنند. این تلویزیونها اگرچه جزو تلویزیونهای میان رده بازار به شمار می روند اما به دلیل اینکه از قیمت نسبتا پایینی برخوردار هستند و تقریبا تمامی انتظاراتی را که از یک تلویزیون می توان داشت برآورده می کنند، جایگاه خوبی را در این مدت کم در میان سایر تلویزیونها به دست آورده اند. به زبانی ساده می توان آینده ای روشن را برای این برند نوپا پیش بینی نمود. در حال حاضر تلویزیونهای شیائومی در سه کیفیت Full HD، HD و 4K در بازار یافت می شوند نسبت به قیمتی که دارند، واقعا از کیفیت خوبی هم برخوردار هستند و امکانات خوبی هم در آنها کار گذاشته شده است. (اکثرا) سیستم عامل اندروید دارند از گیرنده داخلی هم بهره می برند.

اما …

حال که تا حدودی با تلویزیون شیائومی آشنا شدید، بد نیست نکته بسیار جالبی را که توجه ما را به خود جلب کرده و مطمئنا توجه شما را هم جلب خواهد کرد بدانید و آن وجود تلویزیونهایی است که از لحاظ ظاهر و سیستم عامل شباهت بسیار زیادی به تلویزیون شیائومی دارند. به عبارتی ساده تر تلویزیون تقلبی شیائومی در بازار وجود دارد. این تلویزیونها که از لحاظ کیفیت تصاویر هم تا حدود زیادی شبیه تلویزیون شیائومی هستند، از برند تازه وارد شینون می باشند. شاید جالب باشد بدانید که می توان سیستم عامل یک تلویزیون را روی تلویزیونی دیگر شبیه سازی کرد. گاها حرفایی شنیده می شود که مو به تن آدمی سیخ می شود!!! بله، می توان سیستم عاملی روی یک تلویزیون شبیه سازی کرد که صفحه بارگزاری و یا منوهای به کار رفته در تلویزیون کاملا گواه اندروید بودن تلویزیون باشد در حالی که سیستم عامل تلویزیون چیز دیگریست.

تلویزیونهای شینون نیز همانند سایر تلویزیونهای موجود در بازار در سه کیفیت Full HD، HD و 4K عرضه بازار می شوند و قیمت پایین تری نسبت به تلویزیون شیائومی دارد. یعنی در یک مدل 55 اینچی از این دو برند اختلاف قیمتی از 3 تا 4 میلیون تومان وجود دارد که فرد جعل فروش با فروش چند مورد از این تلویزیونها در ماه سود خوبی را عاید خود خواهد ساخت. اما متقلب فقط به این مورد قانع نمی شود و حتی پا از این فراتر می گذارد. برای مثال تلویزیون Full HD را با عنوان 4K به فروش می رساند. زیرا تشخیص این دو کیفیت از همدیگر توسط یک فرد عادی بسیار سخت است. یعنی برای مثال یک فرد کلاه بردار می تواند یک تلویزیون Full HD از برند شینون را با عنوان تلویزیون 4K شیائومی بفروشد و علاوه بر سود ناشی از تغییر برند، سود دیگری را هم به جیب می زند و آن، سود ناشی از اختلاف قیمت یک تلویزیون Full HD از یک برند (مثل شینون) با یک تلویزیون 4K از یک برند دیگر (مثل ال جی و شیائومی و …) می باشد. یعنی به راحتی از هر بار تقلب بدین صورت، بیش از 8 میلیون سود خواهد کرد!!

در نهایت باید خدمت دوستان عرض کنیم که قبل از خرید محصولات لوازم خانگی کاملا در زمینه محصول مورد نظر خود تحقیق کرده و اطلاعات کاملی را جمع آوری کنید. چون در وضعیت اقتصادی موجود، ریسک بزرگی است اگر بدون اطلاعات اولیه خرید کنید. خرید تلویزیون نیز مثل هر خرید دیگری نیاز به اطلاعات قبلی دارد و به خصوص در زمینه قیمت تلویزیونهای شیائومی و اختلافشان با برندی همچون شینون نباید بی گدار به آب زد. خرید تلویزیون شیائومی در شرایط کنونی بازار می تواند جایگزین خوبی برای کسانی باشد که قصد خرید تلویزیون داشته اما نمی خواهند زیاد هزینه کنند.

مطالب مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here